ident.cz
Aktuality Videa Zuby Diskuze Studium Zubní ordinace Zubní laboratoř Dentální estetika Finance
Zuby

články
2008-11-13 -
Zirkoniumoxid aneb co přináší nejmodernější systém současné protetiky


Zirkonoxid, chemicky správně Zirkoniumoxid (ZrO2), je vysoce výkonná, tvrdá keramika, pro zubní náhrady zesílená Yttriumoxidem. Pro zubní náhrady se hledají materiály, které jsou stabilní mechanicky, chemicky a navíc odpovídají esteticky, k tomu snášenlivé (biokompatibilní). Materiál Zirkoniumoxid všechny tyto požadavky splňuje.

2008-03-07 -
Škodlivé zubní pasty Colgate i na českém trhu!


V posledních dvou měsících však přibylo varovných zpráv před touto značkou i od evropských organizací zabývajících se závadností výrobků. Na základě těchto skutečností varuje ministerstvo zdravotnictví před používáním past COLGATE WHITENING ADVANCED 100ml šarže: 5138ZA10. V tomto produktu byla zjištěna silná mikrobiální kontaminace mezofilními aerobními mikroorganismy, které u osob s oslabenou imunitou mohou způsobovat lokální onemocnění kůže nebo sliznice dutiny ústní.

2008-03-02 -
Slepý Ir vidí díky zubu vlastního syna


Bob McNichol, 57 z hrabství Mayo v západním Irsku, přišel o zrak při explozi rozžhaveného hliníku, v továrně na recyklaci odpadu v listopadu 2005. Podstoupil operaci v Anglii na oční klinice v Brightonu a zase vidí. Dopomohl mu k tomu synův zub...

2008-02-16 -
Nevábný dech (halitosis) handicapem i znakem chorob

Ať už to nazýváme nevábným dechem či přímo zápachem zúst, vkaždém případě se jedná o velice nepříjemnou záležitost, která dokáže člověku podstatně ztížit společenský život. Někteří lidé si přitom ani nejsou vědomi toho, že se tento problém týká jich samotných a nepřímo se tak vystavují mnohým trapným situacím.

2007-12-13 -
Titan propůjčil své přednosti zubnímu kartáčku


Pro titan, jakožto multifunkční kov, jenž se běžně užívá téměř ve všech oblastech výroby ( od leteckých motorů po držadlo lupy) byla zcela nedávno nalezena nová možnost uplatnění též v oblasti stomatologie. Stal se rozhodující složkou dvou zubních kartáčků, které brzy otřesou rigidním světem současné péče o ústní hygienu.


>> další články
 
zajímavosti

Odontogeneze neboli vývoj zubu začíná v pátém týdnu intrauterinního vývoje. Vznikající dentogingivální lišta vzniká z ektodermu (sklovina) a mezodermu (dentin, cement a periodoncium).


Každý zub se skládá z korunky, krčku a kořene. Struktura zubu je však o něco složitější a nejlépe se popisuje na řezu. Na korunce jsou patrné čtyři vrstvy a to Nesmythova blanka, Sklovina, Zubovina a Zubní dřeň.


Zubní kaz je multikauzální asi nejrozšířenější choroba na světě. Vznik zubního kazu mají na starosti acidofilní bakterie, které umí štěpit cukry na kyseliny.Ty se spojí se slinami, epiteliemi, zbytky potravy a vytvoří zubní plak. Zubní plak dobře ulpívá na zubech a kyseliny odvapňují sklovinu.


diskuze

fluoridace

 

| Reklamy | Kontakt | Odkazy | Pensions, Hotels | Vyhledávání |
 
Copyright © 2012 www.ident.cz. All rights reserved.
Webdesign by WEBSITES.CZ | Zajímavé weby | Používáme DIRECTIS - Systém pro rízení firmy