ident.cz
Aktuality Videa Zuby Diskuze Studium Zubní ordinace Zubní laboratoř Dentální estetika Finance
Zubní ordinace

články
2009-04-07 -
Zirkonové implantáty, rozmarný trend nebo revoluce


Celokeramika rozšířila své řady o další produkt. Jsou to celokeramické endooseální implantáty, které se na trh postavily vedle svých starších titanových a ocelových kolegů. Jejich příchod na trh předznamenalo množství diskuzí nad otázkou biokompatibility, osseointegrace, mechanických vlastností a dlouhodobého chování v organismu...

2008-11-12 -
Nový prezident České Stomatologické Komory


Novým prezidentem České stomatologické komory byl v neděli 9.11. 2008 členy 50. sněmu ČSK v Plzni zvolen kandidát MUDr. Pavel Chrz. Tento bývalý viceprezident české stomatologické komory nastoupí do funkce 21.9.2009. Naváže tak na dlouhé působení MUDr. Jiřího Pekárka,...

2008-09-09 -
Dentální podzim - Pragodent 2008


Po roce se opět můžeme zakousnout do čerstvých novinek prezentovaných na holešovickém výstavišti v Praze, jak k tomu vybízí logo v podobě červeného jablka, již šestnáctého ročníku mezinárodního dentálního veletrhu Pragodent 2008. Dentální podzim předvede své nejčerstvější plody v již zažitém termínu 16 - 18. 10. 2008. Je znám jako jedna z nejvýraznějších akcí dentální scény v Česku, díky čemuž k sobě váže i další doprovodné programy, semináře, prezentace a školení s aktuální tematikou. To vše jsme již měli šanci zažít na minulých ročnících. Je tedy otázka co nového přinese nadcházející ročník veletrhu a zda jeho náplň bude stát za naši návštěvu.

2008-07-20 -
Stomatologické ošetření a jeho zpoplatnění ve státech Evropské Unie


Poskytování zdravotní péče v rámci Evropské Unie je upraveno nařízeními Rady EHS 1408/71 a 574/72 EHS. Tato nařízení jsou platná na celém území Evropské Unie a mají přednost před zákony dané země. Čeští pojištěnci přechodně pobývající v některém ze států Evropské Unie (nebo EHP a Švýcarska), mají nárok na lékařsky nezbytnou péči s přihlédnutím k povaze dávek a předpokládané době pobytu. Péče je zajištěna tak, aby nedošlo ke zkrácení pobytu na úkor zdravotních problémů pojištěnce, pokud se nejedná o vycestování za zdravotní péčí.

2008-07-04 -
Záruční doba a reklamace protetických prací neboli zubních náhrad


Stále se vyvíjejícími technologiemi rapidně stoupá cena protetických prací ve stomatologii. Posilující koruna podbízí ordinace a laboratoře do stále nových a nových investic, které jsou nyní dostupnější než kdy dříve a zároveň rozšiřují nabídku, která je předložena pacientům. Některé systémy jsou kvalitnější a některé jsou méně kvalitní. Jak je to tedy se záruční dobou a reklamacemi protetických prací?

2008-05-28 -
Ústavní soud: Regulační poplatky nejsou protiústavní


Dnes 28. května o tom rozhodl Ústavní soud v Brně. Podle něj regulační poplatky u lékaře nejsou protiústavní. Shodlo se tak 8 z 15 soudců, kteří se dnes zasedání zúčastnili.

Proti verdiktu se však postavil jak předseda Pavel Rychetský, tak i jeho místopředsedové Eliška Wagnerová a Pavel Holländer.

2008-05-06 -
Udílení cen Dental Awards 2008


V pátek 25. dubna proběhlo Udílení cen Dental Awards 2008 ve Velké Británii. Konalo se opět v Londýně poblíž Hyde parku v královském hotelu Royal Lancaster Hotel. Celovečerní akce letos oslavila již 10. výročí a během tohoto jubilejního večera byly předány ceny za kategorie Zubní lékař roku, Zubní laboratoř roku, Cena za kvalitní péči a Cena za vyjímečný výkon.

2008-04-17 -
Ústava versus regulační poplatky


Včera, ve středu 16. dubna proběhlo na Ústavním soudu v Brně, jednání Tomáše Julínka a Mirka Topolánka o regulačních poplatcích ve zdravotnictví, které svým bouřlivým průběhem připomínalo křížový výslech. Toto jednání bylo pokračováním přerušeného jednání z 1. dubna, kdy politické strany ČSSD a komunisté podali stížnost ústavnímu soudu. Stížnost obsahovala rozpor mezi zákonem o regulačních poplatcích a 31 článkem Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy. Listina obsahuje, že: "Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon."

2008-03-07 -
Škodlivé zubní pasty Colgate i na českém trhu!


V posledních dvou měsících však přibylo varovných zpráv před touto značkou i od evropských organizací zabývajících se závadností výrobků. Na základě těchto skutečností varuje ministerstvo zdravotnictví před používáním past COLGATE WHITENING ADVANCED 100ml šarže: 5138ZA10. V tomto produktu byla zjištěna silná mikrobiální kontaminace mezofilními aerobními mikroorganismy, které u osob s oslabenou imunitou mohou způsobovat lokální onemocnění kůže nebo sliznice dutiny ústní.

2008-02-21 -
Nárust cen drahých kovů na světových trzích, zasáhne i prodej dentálních slitin u nás


Cena zlata a platiny na světových trzích stále stoupá. Cena zlata ke včerejšímu dni dosáhla 945,- $ za trojskou unci, což je při aktuálním kurzu 17,026 Kč/$ děleno 31,1 g (trojská unce) 517,35 Kč/g zlata. Cena Platiny ke včerejšímu dni dosáhla 2180,00 $ za trojskou unci, tudíž 1193,46 Kč/g platiny. Dlouhodobý vzrůst cen těchto drahých kovů se jistě odrazí také v cenách dentálních kovů.

2008-02-16 -
Nevábný dech (halitosis) handicapem i znakem chorob

Ať už to nazýváme nevábným dechem či přímo zápachem zúst, vkaždém případě se jedná o velice nepříjemnou záležitost, která dokáže člověku podstatně ztížit společenský život. Někteří lidé si přitom ani nejsou vědomi toho, že se tento problém týká jich samotných a nepřímo se tak vystavují mnohým trapným situacím.

2007-12-13 -
Titan propůjčil své přednosti zubnímu kartáčku


Pro titan, jakožto multifunkční kov, jenž se běžně užívá téměř ve všech oblastech výroby ( od leteckých motorů po držadlo lupy) byla zcela nedávno nalezena nová možnost uplatnění též v oblasti stomatologie. Stal se rozhodující složkou dvou zubních kartáčků, které brzy otřesou rigidním světem současné péče o ústní hygienu.

2007-11-21 -
FDA schválila produkt INFUSE Bone Graft


Zrychlený růst kostí zapříčiněný morfogenetickým proteinem-2, obsaženým v preparátu INFUSE Bone Graft, umožní pacientům, kteří dříve měli jen malé šance na získání dentálních náhrad, pokusit se o nový zákrok působící jakožto trvalý prostředek poskytující pomoc při navrácení přirozených a charakteristických rysů skusu.

2007-11-19 -
Byla nalezena spojitost mezi periodontálními chorobami a rakovinou pankreatu


Rakovina pankreatu (slinivky břišní) je jedním z nejhůře léčitelných onemocnění, přičemž jen velice málo je známo o příčinách jejího vzniku. Jediným dosud známým a ustanoveným rizikovým faktorem je kouření cigaret, mnohé další byly rizika byla nalezena též ve spojitosti s obezitou, diabetem typu 2 a odolnost vůči inzulinu (insulin resistence). V nové studii provedené na vědci z Harvard School of Public Health (HSPH) a Dana-Farber Cancor Institute přišli na to, že periodontální onemocnění byla doprovázena zvýšeným rizikem rakoviny pankreatu.

2007-11-15 -
Vědci rozluštili genový komplex perorálního patogenu


Vědcům z Virginia Commonwealth Univerzity se podařilo dekódovat genom bakterie běžně se vyskytující v ústní dutině zdravého člověka, která za předpokladu, že vstoupí do krevního řečiště, dokáže zapříčinit smrtelně nebezpečnou infekci srdečního svalu. Nález umožňuje vědcům lépe porozumět tomuto organismu (Streptococcus sanguinis) a na jeho základě vyvinout nové strategie léčby a prevence infekce...

2007-11-13 -
Většina lidí se srdečním onemocněním nepotřebuje před dentálním zásahem užívat antibiotika


Na základě vědeckého posudku bylo dokázáno, že pacienti trpící srdečními chorobami nemusí před plánovanou dentální procedurou užívat antibiotika určená k prevenci infekční endokarditidy (IE) a vzácně i život ohrožujícím zánětem srdečního svalu. Dle nově přepracovaných směrnic z American Heart Association (AHA) vycházejících z dat American Dental Association ( ADA) jsou nyní antibiotika doporučována pouze pacientům s nejvyšší mírou rizika onemocnění infekční endokarditidou...

2007-11-09 -
S ortodontickou léčbou je nejlepší začít až v době dospívání


Vyčnívající přední zuby mohou být pro mnohé z nás poměrně nepříjemným problémem. Pokud se objeví v útlém věku (od 7 do 11 let) musí zubní lékař včas rozhodnout, zda nasadí okamžitou léčbu a následně ji zopakuje v pozdějším věku dítěte ( 12 – 16 let ), či zda vyčká a provede jednofázovou léčbu až v době dospívání.

2007-11-06 -
Experti vyzývají k veřejné debatě na téma fluoridace vody


Přidávání fluoridu do vodních zdrojů za účelem prevence zubního kazu je velice sporné. V nejnovějším vydání časopisu BMJ vyjádřili vědci obavu nad tím, že důkazy tohoto počínání bývají obvykle chybně interpretovány a nejasnosti zastřeny, což znemožňuje lidem aktivně se účastnit odborné debaty. Z toho důvodu vyzdvihují problémy, jež by měly být diskutovány a poukazují na značné nedostatky v průkaznosti ve snaze podpořit veřejnou debatu na toto téma.

2007-10-28 -
Zubní lasery mohou pomoci eliminovat výskyt bakterií v kořenových kanálcích


Vědci našli další možné využití pro speciální zubní lasery, které byly dosud používány zejména k odstraňování zubního kamene a k následné regeneraci postiženého zubu. Dle nové studie provedené rakouskými vědci, mohou tyto vysoce výkonné zubní lasery pomoci v boji proti bakteriím usazujícím se na kořenových kanálcích.

2007-10-22 -
Studie nalezla spojitost mezi stresem a periodontálními chorobami


Stres má nepříznivý vliv nejen na Váš krevní tlak a srdeční činnost – na základě literárního výzkumu nyní vychází najevo, že obdobně působí též na Vaši ústní dutinu. Výše zmíněný výzkum byl proveden Dr. Daiane Peruzzo, jíž se podařilo zjistit, že 57% zkoumaných studií vykázalo souvislost mezi periodontálními chorobami a psychologickými faktory jakými jsou kupříkladu stres, distres, úzkost, deprese a samota.

2007-10-18 -
Dlaha je pro zmírnění chrápání efektivnější než dýchací maska


Nová studie ukázala, že použití dlahy je při zmírňování chrápání efektivnější než dýchací maska. Podle studie chrápání postihuje alespoň příležitostně 45% dospělých a 25% má s chrápáním stálý problém. Chrápání může vést ke spánkové deprivaci a vyústit v ospalost přes den, podrážděnost, nedostatek soustředění a snížení libida. Možnosti léčby zahrnují změnu životního stylu (snížení nadváhy), použití speciálních prostředků a chirurgický zákrok.

2007-09-22 -
Pragodent 2007


15. ročník mezinárodního specializovaného veletrhu dentální techniky, nástrojů a služeb, proběhne v termínu 11. – 13. 10. 2007 na holešovickém výstavišti v Praze.Letošní veletrh se může pochlubit úctyhodným počtem vystavovatelů, což jedině pomůže zvýšit úroveň celé akce. Taktéž se svým dílem o toto zaslouží i připravené doprovodné programy, které dodají na zajímavosti celému veletrhu.

2007-09-15 -
Online přenosy ze zubních ordinací

Novým trendem v péči o pacienty užívaným v zubních ordinacích, je využití webových kamer, které jsou instalovány v ordinacích a přispívají tak k zprůhlednění služeb široké veřejnosti. Tento systém nabízí výhody jednak pro pacienty, kteří mají jednak možnost se seznámit s chodem ordinace a zbavit se tak obav z případných zákroků a také nesou výhody pro ošetřující lékaře, kteří mají dohled nad vlastní ordinací mimo ordinační hodiny. Během ordinačních hodin, máte možnost živě sledovat průběh lékařské péče a přístup zubních lékařů k pacientům.

2007-09-09 -
Evropská unie čelí tlaku za vykázání rtuti z péče o ústní dutinu


Rtuť je známý jed, který může poškodit nervový systém – proč je tedy stále používán pro vyplňování zubních kazů? Evropská unie nyní zápasí s touto problematickou záležitostí, neboť čelí jednak tlaku, aby zakázala amalgamy obsahující rtuť, které jsou některými organizacemi pacientů považovány za nebezpečné, jednak protiargumentům ze strany zubařů a některých vlád, které tvrdí, že tento materiál je bezpečnější a trvanlivější než jeho alternativy.

2007-09-08 -
Společný vzorník pro všechnu protetiku

Pozoruhodně důležitá je komunikace mezi zubaři a zubními techniky, při volbě barvy estetického materiálu.Jen spolehlivý a osvědčený vzorník barevnosti, může být úspěšně použit pro tak důležitou funkci, na kterou se klade stále větší důraz.

2007-09-08 -
Bělení zubů může způsobit rakovinu!


Stomatologové varují veřejnost před navrhovaným prodejem extra silných prostředků na bělení zubů, které mohou způsobit rakovinu. Podle plánů Evropské komise by měl limit koncentrace bělících složek ve volně prodejných výrobcích vzrůst šedesátkrát, tj. z 0,1 procenta na 6 procent.

2007-09-07 -
Bělení zubů až o 9 odstínů


Bělení zubů (31%) a bílé plnění (30%), jsou dvě nejpopulárnější dentální kosmetické ošetření, podle nového průzkumu BACD. DENTSPLY je největším dentálním výrobcem na světě, který může poskytnout vysokou úroveň produktů pro estetické bělení zubů, a to ať už jde o bělení zubů nebo bílé plnění.

2007-09-06 -
Přecitlivělé zubní krčky (3M ESPE: Adper Promp L- Pop)

Příčiny hypersenzitivních (citlivých) zubních krčků jsou způsobeny translokací kapaliny v dentinovém kanálku. Tato přemístění jsou způsobeny mechanickými, tepelnými nebo osmotickými jevy. Pečetění mimo dentinové kanálky tímto preparátem zmírňuje nepříjemný pocit, který jinak pacienti mívají.

2007-09-05 -
Japonci vytvořili zuby pomocí kmenových buněk


WASHINGTON (Reuters) - Japonští vědci v sobotu 17.2.2007 oznámili, že vypěstovali reálně vypadající zuby z obyčejných buněk v laboratorních nádobách a transplantovali je myším. Použili k tomu primitivní buňky ve stejném stádiu vývoje jako kmenové buňky a vstříkli je do kolagenové kostry materiálu. Po vypěstování, našli jejich struktury, které se vyvinuly v komponenty, které tvoří zuby, včetně Dentinu (Zuboviny), Skloviny, Zubní dřeně, krevních cév a zubního vaziva.

2007-09-04 -
GALILEOS systém - 3D rentgen, Sirona


Snímání trojrozměrných rentgenových snímku přináší na scénu stomatologie nové dosud nevídané možnosti efektivnějšího chirurgického, protetického či ortodontického ošetření. V samé podstatě se od klasického rentgenu GALILEOS 3D liší jen změnou klasického snímku na prostorový rentgenový model, který je sestaven v počítači z více snímků v různých hladinách. Tato zásadní změna pak právě přináší nové možnosti především ve spojení s dalšími zařízeními jako je CAD/CAM a nové, dosud vyvíjející se technologie 3Dprinterů apod.

2007-09-03 -
Udílení cen (Dental Awards 2006) Velká Británie (1. část)


17. dubna proběhlo udílení dentálních cen Velké Británie pro rok 2006. Místem konání se stal tradičně Royal Lancaster Hotel, situovaný v centru Londýna vedle Hyde parku. Průběh večera byl rozdělen večeří na dvě části a provázen známým anglickým televizním komikem Dominikem Hollandem. . Na večeři se servíroval losos se zmrzlinovými pralinkami, Amarettem a kávovou omáčkou, který byl podáván na obvykle vysoké úrovni královského hotelu. Po udělení cen se postarala o zábavu živá kapela a "zábavné" kasino, do kterého každý dostal hrací žetony, se kterými mohl hrát. V kasinu byla k dispozici ruleta a "black hand". Ti, kteří si chtěli jen popovídat se svými kolegy a přáteli, měli k dispozici takzvaný "tichý koutek".

2007-09-03 -
Dentální dekorace


Dentální dekorace je novou možností, jež nabízí dentální protetika. Zahrnuje mnohé estetické doplňky, od diamantových třpytek nebo dentálních mřížek, až po dekorované korunky či můstky, a to mnohdy i proti pravidlům lege artis.

2007-08-31 -
Metody bělení zubů


Bělení zubů je jednou z estetických variant, jak rozzářit svůj úsměv. Hlavní účinnou bělící látkou je peroxid vodíku nebo karbamid peroxid. V ordinačních bělících systémech se vyskytují vyšší koncentrace účinných látek a samotný bělící proces probíhá kratší dobu.

video
19.března 2009 délka: 6:17
S forum Praha
zobrazeno:
Info

Pragodent v sestřihu tragických událostí prvního a zároveň posledního dne expozice. Ostrý kontras průběhu expozice, která včera 16.10.2008 přilákala spousty návštěvníku, avšak o Pragodent 2008 vzplanul nejen zájem týž den i podruhé. Díky této tragické události pro tento rok naposled.Na holešovickém výstavišti stále hoří zbytky levého křídla hlavní výstavní haly...Ve čtvrtek 25. září k nám do Prahy dorazil Enrico Steger, vynálezce MAD – MAM pantografu Zirkonzahn...

InDent 08
1. června 2008

Prožijte atmosféru každoročního dentálního veletrhu a konferencí InDent 2008 shlédnutím krátkého video-report u z průběhu této třídenní akce, která se konala 15-17. května v Ostravě na výstavišti Černá louka. K vidění jsou nejen záběry z veletrhu, ale přenesou Vás i na společenský večer konaný v kouzelných prostorách Slezskoostravského hradu.


19. května 2008
15. května 2008
protetika
6. června 2008

Dentální trh nabízí spoustu alternativ celokeramických systémů, které zdánlivě vedou ke stejnému výsledku. Celokeramické systémy vytvářejí keramické konstrukce, které se využívají pod fazetovací keramiku a nahrazují tak vývojově starší konstrukce kovové, které se indikují pro metalokeramickou protetiku. Včem se tedy tyto systémy tak různí při výrobě celokeramických náhrad a jaké jsou jejich hlavní specifika?


27. května 2008
10. dubna 2008
plakáty

Regulační poplatky u lékaře (.pdf) ke stažení:


diskuze

ankety

přehled

První dochované zubní náhrady dokládádají nálezy zubních můstků v Egyptě kolem 4. tisíciletí př. n. l.. Etruskové si takhle ošetřovaly vypadlý nebo extrahovaný zub. Můstek byl zhotoven z animálního chrupu a implantován mezi stávající dentici pomocí zlatých prutů nebo plátků.

Protetické ošetření se dnes zabývá defekty chrupu a částečně parodontu a čelistí. Protetické náhrady se v odborné praxi rozdělují podle retence na fixní náhrady, snímatelné náhrady, implantáty a zásuvné spoje.

Fixní náhrady jsou fixovány na obroušený zub nebo implantát zubním cementem. Mezi ně patří inlaye, korunky, fazety a můstky.

Snímatelné náhrady jsou známé také pod pojmem protézy. V ústech drží pomocí retenčních prvků náhrady, sacího reflexu nebo různých retenčních pomůcek dentálních firem. Patří sem totální protéza a částečná snímatelná protéza, která je pro částečně ozubenou čelist.

Dalším typem jsou implantáty, které jsou fixovány chemicko-fyzikální retencí do čelisti a mohou sloužit jako opěrné konstrukce pro fixní náhrady.

Posledním typem jsou zásuvné spoje, které spojují vlastnosti fixních a snímatelných náhrad. Na fixní můstek nebo korunku se zasouvají sedlové snímatelné náhrady.

| Reklamy | Kontakt | Odkazy | Pensions, Hotels | Vyhledávání |
 
Copyright © 2012 www.ident.cz. All rights reserved.
Webdesign by WEBSITES.CZ | Zajímavé weby | Používáme DIRECTIS - Systém pro rízení firmy