ident.cz
Aktuality Videa Zuby Diskuze Studium Zubní ordinace Zubní laboratoř Dentální estetika Finance
Zubní laboratoř

články
2008-12-13 -
Ceník minimálních cen dentální protetiky pro rok 2009


Takřka po deseti letech se opět sešli zástupci zubních laboratoří z celé České republiky, aby se zabývali problematikou cen zubní protetiky a byla tak stanovena pevná hranice jejich minimální výše. Velmi přátelská atmosféra vtáhla všechny zúčastněné do otevřené diskuze a napomohla k řešení problematické otázky až nemorálně nízkých cen stomatologické protetiky.

2008-11-01 -
Recenze: Software pro zubní laboratoře DENT 15.1. Demoverze ke stažení


Systém DENT (firmy VAP, s.r.o.), u jehož zrodu stála nezapomenutelná prezidentka Unie zubních techniků paní Alena Štěpánková, je komplexní modulární software pro evidenci a fakturaci zakázek stomatologické laboratoře.

2008-10-19 -
Zirkonová frézovací technologie pomocí MAD - MAM pantografu


V poslední době se neustále hovoří i píše ze všech různých pohledů o zirkonu, zirkonových protetických pracích, zirkonových technologiích. Na úvod si musíme vysvětlit dva pojmy u této technologie; CAD/CAM – kde se jedná o počítačový automatický frézovací přístroj. Na trhu je jich celá řada a i firma Zirkonzahn vyvinula vedle manuálního frézovacího přístroje také počítačový.

2008-09-09 -
Dentální podzim - Pragodent 2008


Po roce se opět můžeme zakousnout do čerstvých novinek prezentovaných na holešovickém výstavišti v Praze, jak k tomu vybízí logo v podobě červeného jablka, již šestnáctého ročníku mezinárodního dentálního veletrhu Pragodent 2008. Dentální podzim předvede své nejčerstvější plody v již zažitém termínu 16 - 18. 10. 2008. Je znám jako jedna z nejvýraznějších akcí dentální scény v Česku, díky čemuž k sobě váže i další doprovodné programy, semináře, prezentace a školení s aktuální tematikou. To vše jsme již měli šanci zažít na minulých ročnících. Je tedy otázka co nového přinese nadcházející ročník veletrhu a zda jeho náplň bude stát za naši návštěvu.

2008-06-06 -
Stávající technologie zhotovení celokeramických konstrukcí


Dentální trh nabízí spoustu alternativ celokeramických systémů, které zdánlivě vedou ke stejnému výsledku. Celokeramické systémy vytvářejí keramické konstrukce, které se využívají pod fazetovací keramiku a nahrazují tak vývojově starší konstrukce kovové, které se indikují pro metalokeramickou protetiku. Včem se tedy tyto systémy tak různí při výrobě celokeramických náhrad a jaké jsou jejich hlavní specifika?

2008-05-27 -
Výzkum: Celokeramické konstrukce mění svou životnost podle druhu dobarvovacích procedur


Studie prováděná mezinárodní asociací pro dentální výzkum (IADR), zkoumala vliv barvících roztoků na ohybovou pevnost zirkonoxidu barveného a bílého a dále jejich vlastnosti po navození umělého stavu zestárnutí.
V současné době můžeme za nejestetičtější konstrukční materiál považovat sklokeramické materiály, které svou translucencí umožňují lom a vedení světla identicky jako v přirozeném zubu. Jeho nedostatky mu z hlediska pevnosti materiálu bohužel redukují indikační spektrum pouze na frontální úsek, nejlépe ve formě samostatných korunek.

2008-04-10 -
Celokeramické náhrady na bázi zirkonu


Celokeramické náhrady v dnešní době přitahují čím dál větší pozornost odborné veřejnosti díky svým vlastnostem a již relativně snadno dosažitelným technickým podmínkám pro jejich zpracování. Hlavní specifika celokeramických náhrad, druhy a postupy zpracování byly již mnohokrát nastíněny v odborných publikacích a prezentačních materiálech výrobců. Většinu těchto informaci však bylo možno pokládat jen za teoretické. Cílem série článků, které zde budou průběžně uveřejňovány, je objektivní mapování základních vlastností celokeramických systémů, vycházejících ze studií prováděných mezinárodní asociací pro dentální výzkum (IADR). Tyto studie objektivně analyzují jednotlivé celokeramické systémy užité vpraxi a přinášejí tak cenné informace, které mají svým charakterem u uživatelů praktické uplatnění.

2008-03-07 -
Škodlivé zubní pasty Colgate i na českém trhu!


V posledních dvou měsících však přibylo varovných zpráv před touto značkou i od evropských organizací zabývajících se závadností výrobků. Na základě těchto skutečností varuje ministerstvo zdravotnictví před používáním past COLGATE WHITENING ADVANCED 100ml šarže: 5138ZA10. V tomto produktu byla zjištěna silná mikrobiální kontaminace mezofilními aerobními mikroorganismy, které u osob s oslabenou imunitou mohou způsobovat lokální onemocnění kůže nebo sliznice dutiny ústní.

2008-02-21 -
Nárust cen drahých kovů na světových trzích, zasáhne i prodej dentálních slitin u nás


Cena zlata a platiny na světových trzích stále stoupá. Cena zlata ke včerejšímu dni dosáhla 945,- $ za trojskou unci, což je při aktuálním kurzu 17,026 Kč/$ děleno 31,1 g (trojská unce) 517,35 Kč/g zlata. Cena Platiny ke včerejšímu dni dosáhla 2180,00 $ za trojskou unci, tudíž 1193,46 Kč/g platiny. Dlouhodobý vzrůst cen těchto drahých kovů se jistě odrazí také v cenách dentálních kovů.

2007-10-25 -
Kartáček se satelitní navigací: Vánoční hit


Společnost Oral B, jeden z předních světových výrobců pomůcek pro péči o chrup, vytvořila elektrický kartáček s vestavěnou satelitní navigací, jenž dokáže za pomoci radiového signálu a miniaturního displeje podat uživateli informaci o tom, kdy má začít s čištěním chrupu, jak dlouho má procedura trvat a zda není na zuby vyvíjen příliš velký/příliš malý tlak.

2007-10-18 -
Dlaha je pro zmírnění chrápání efektivnější než dýchací maska


Nová studie ukázala, že použití dlahy je při zmírňování chrápání efektivnější než dýchací maska. Podle studie chrápání postihuje alespoň příležitostně 45% dospělých a 25% má s chrápáním stálý problém. Chrápání může vést ke spánkové deprivaci a vyústit v ospalost přes den, podrážděnost, nedostatek soustředění a snížení libida. Možnosti léčby zahrnují změnu životního stylu (snížení nadváhy), použití speciálních prostředků a chirurgický zákrok.

2007-10-05 -
Programat EP 5000


Tato nová pec je předurčena pro kombinované zpracování keramiky jak metodou presovací, tak běžnou technikou nanášení. Že jde o skutečně vlajkový produkt firmy Ivoclar Vivadent, dokládají i nově užité technologie, které se starají o spolehlivé a bezpečné pálení a průběh presovacího procesu. Uživatelé se dále mohou těšit z dotykového displeje s vysokým rozlišením a membránovou, zapečetěnou klávesnicí, která se osvědčila i u minulých pecí na keramiku.

2007-09-22 -
Pragodent 2007


15. ročník mezinárodního specializovaného veletrhu dentální techniky, nástrojů a služeb, proběhne v termínu 11. – 13. 10. 2007 na holešovickém výstavišti v Praze.Letošní veletrh se může pochlubit úctyhodným počtem vystavovatelů, což jedině pomůže zvýšit úroveň celé akce. Taktéž se svým dílem o toto zaslouží i připravené doprovodné programy, které dodají na zajímavosti celému veletrhu.

2007-09-12 -
Falsifikáty zubních past předních světových výrobců, vyrobených v Číně, poškozují zdraví.


Po sérii zpráv, varujících před toxickými zubními pastami dováženými z Číny, se opět objevují nová varování, tentokrát před napodobeninami značkových zubních past, které neodpovídají složením a preparáty zajištěné ve Spojených Státech dále obsahovaly škodlivou baterii.

2007-09-08 -
Společný vzorník pro všechnu protetiku

Pozoruhodně důležitá je komunikace mezi zubaři a zubními techniky, při volbě barvy estetického materiálu.Jen spolehlivý a osvědčený vzorník barevnosti, může být úspěšně použit pro tak důležitou funkci, na kterou se klade stále větší důraz.

2007-09-08 -
Bělení zubů může způsobit rakovinu!


Stomatologové varují veřejnost před navrhovaným prodejem extra silných prostředků na bělení zubů, které mohou způsobit rakovinu. Podle plánů Evropské komise by měl limit koncentrace bělících složek ve volně prodejných výrobcích vzrůst šedesátkrát, tj. z 0,1 procenta na 6 procent.

2007-09-07 -
Bělení zubů až o 9 odstínů


Bělení zubů (31%) a bílé plnění (30%), jsou dvě nejpopulárnější dentální kosmetické ošetření, podle nového průzkumu BACD. DENTSPLY je největším dentálním výrobcem na světě, který může poskytnout vysokou úroveň produktů pro estetické bělení zubů, a to ať už jde o bělení zubů nebo bílé plnění.

2007-09-03 -
Dentální dekorace


Dentální dekorace je novou možností, jež nabízí dentální protetika. Zahrnuje mnohé estetické doplňky, od diamantových třpytek nebo dentálních mřížek, až po dekorované korunky či můstky, a to mnohdy i proti pravidlům lege artis.

2007-08-31 -
Metody bělení zubů


Bělení zubů je jednou z estetických variant, jak rozzářit svůj úsměv. Hlavní účinnou bělící látkou je peroxid vodíku nebo karbamid peroxid. V ordinačních bělících systémech se vyskytují vyšší koncentrace účinných látek a samotný bělící proces probíhá kratší dobu.

video
19.března 2009 délka: 6:17
S forum Praha
zobrazeno:
Info

Pragodent v sestřihu tragických událostí prvního a zároveň posledního dne expozice. Ostrý kontras průběhu expozice, která včera 16.10.2008 přilákala spousty návštěvníku, avšak o Pragodent 2008 vzplanul nejen zájem týž den i podruhé. Díky této tragické události pro tento rok naposled.Na holešovickém výstavišti stále hoří zbytky levého křídla hlavní výstavní haly...Ve čtvrtek 25. září k nám do Prahy dorazil Enrico Steger, vynálezce MAD – MAM pantografu Zirkonzahn...

blogy
zajímavosti
1. června 2008

Prožijte atmosféru každoročního dentálního veletrhu a konferencí InDent 2008 shlédnutím krátkého video-report u z průběhu této třídenní akce, která se konala 15-17. května v Ostravě na výstavišti Černá louka. K vidění jsou nejen záběry z veletrhu, ale přenesou Vás i na společenský večer konaný v kouzelných prostorách Slezskoostravského hradu.


19. května 2008
15. května 2008
28. dubna 2008

Minulý týden došlo ke zdražení dentálních slitin největšího tuzemského distributora dentálních slitin Safina a.s.. Zdražení způsobil dlouhodobý růst cen drahých kovů na světové burze.


6. května 2008

V pátek 25. dubna proběhlo Udílení cen Dental Awards 2008 ve Velké Británii. Konalo se opět v Londýně poblíž Hyde parku v královském hotelu Royal Lancaster Hotel.


materiály

Otiskovací hmoty jsou dentální materiály, zajišťující komunikaci mezi lékařem a zubní laboratoří. Vyhotovený otisk dělíme na hlavní a pomocný neboli antagonální. Oba otisky jsou přímými negativy situace v ústech a patří mezi pomocné materiály ordinací a mnohdy i laboratoří.


 

Protetické ošetření dutiny ústní je indikováno při vzniku defektu a to z různých příčin (zubní kaz, úraz, extrakce,...).

Lékař po anamnéze a celkovém vyšetření dentice a přilehlého parodontu zjistí příčinu a zahájí léčbu defektu. Protetická léčba se zhotovuje přímo v ordinaci a nebo ve spolupráci s laboratoří.

Komunikací mezi těmito zdravotními obory jsou otisky, zhotovované z otiskovacích hmot. Otiskovací hmoty prodělali velký rozvoj a v dnešní době maximálně splňují veškeré podmínky pro jejich využití. Naopak však také neustálým vývojem některé hmoty vymizely z ordinací. V laboratoři se poté vyhotoví z otisku model, který je totožný se situací v ústech, kterou dokonale imituje.

Model otisku se zhotovuje různými technikami a z různých modelových materiálů. Pokud chceme zhotovit druhý identický nebo částečně pozměněný model, využijeme dublovací hmoty.

Ty se odlévají z formovacích hmot, identických s následně využitými hmotamy formovacími nebo ze sádry. Tak nám vzniká duplicitní model.

Následující postup je odlišný pro zpracování kovových, plastových či keramických protetických náhrad. Na zpracování kovů se využívá modelovacích materiálů, které se po modelaci kyvetují do formovacích hmot, které slouží jako negativ náhrady a do něj se vhání žhavý kov v licím přístroji.

Na zpracování plastů se používají plastové hmoty, dříve pryskyřice a komposita. Tuhnutí je zprostředkováno polymerací. Keramické korunky se zpracovávají z keramických hmot, které se polymerují v pecích.

Závěrečnou fází je broušení a lestění protetiky a následné odeslání do ordinace. V ordinaci lékař usadí popřípadě přibrousí náhradu.

| Reklamy | Kontakt | Odkazy | Pensions, Hotels | Vyhledávání |
 
Copyright © 2012 www.ident.cz. All rights reserved.
Webdesign by WEBSITES.CZ | Zajímavé weby | Používáme DIRECTIS - Systém pro rízení firmy