ident.cz
Aktuality Videa Zuby Diskuze Studium Zubní ordinace Zubní laboratoř Dentální estetika Finance
Vlastní nastavení

  Přihlášen jako


Hlavní stránka>>Volná diskuze>>"zkažené" mléčné zuby! Co dělat?

 

Autor
Vzkaz
kvitecko
Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 1
IP Logged

PM ID: 28
PM [kvitecko]

Poslední reakce Po 11. srpen 2014, 10:51:08 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Mám dva syny, starší má téměř 4 roky a mladší teprve 2 měsíce. Manžel má vyšší kazivost zubů, ale dle mého názoru to je způsobeno jeho nedostatečnou ústní hygienou, čistí si totiž zuby tak jednou týdně, a stálým mlsáním. Já mám asi 8 plomb ještě ze základní školy. Starší syn musel brát během prořezávání prvních zoubků (do jednoho roku) 2x antibiotika- měl zánět močového měchýře a pak afty. Od té doby mu začaly přední zoubky růst bez skloviny (jen špičky byly krásné, dále následoval schodek "do prázdna"-šlo to nahmatat nehtem). Ani později jsme se antibiotikům nevyhli. A následovalo další kažení zoubků-horních čtyřek. Každý večer mu čistím zuby. Ze začátku, tak do dvou let, jsme s tím bojovali, protože měl citlivé dásně.Pijeme neslazené čaje nebo čistou vodu. Občas mlsá. Horní jedničky a dvojky jsou od kořene skoro celé zčernalé a už se mu i uštipují (z levé dvojky zůstal jen pahýl).V horních čtyřkách jsou hluboké kazy.


K zubařce s ním chodím již od 1 roku, ze začátku mu lokálně ošetřila zuby fluoridem, předepsala fluoridové tablety - 1 denně, s tím, že používáme sůl s fluorem. Naposledy u ní byl syn s manželem v  únoru, řekla, že má chrobalivé zoubky a "zalepila" mu stoličku nějakou bílou hmotou, která mu vypadla ani ne za 24 hod. 


Jaký postup byste navrhovali? Je vhodné zkažené zuby vytrhnout nebo tam můžou zůstat? Je nějaká, třeba i pojišťovnou nehrazená výplň, která by se mohla dát do horních čtyřek?Bylo by vhodné ostatní zuby zapečetit (začínající kazy i na spodních pětkách)? Nebo stačí začít používat ústní vodu? Jaká je pravděpodobnost, že se tyto kazy přenesou i na druhé - stálé zuby? Mám  trvat na důkladném ošetření všech zoubků, případně změnit zubaře? A jaká je pravděpodobnost, že se situace bude opakovat i u mladšího syna? Předem děkuji za odpověď.nws77

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 6
IP přihlášeno
Vloženo Čt 3. duben 2008, 18:38:01 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Dobrý den, podle Vašeho popisu, nemají na vzniklé potíže Vašeho staršího syna vliv dědičné predispozice, nýbrž nevhodná léčba pravděpodobně tetracyklinovými antibiotiky.Ty zejmena způsobují fyziognomické a fyziologické poruchy vývinu částí chrupu. Faktorů působících negativně na tento vývin je mnoho a nelze je tedy s přesností určit. Vše však nasvědčuje právě nevhodnému užití druhu antibiotik. Takto vzniklá porucha pak může postihovat pouze mléčný chrup. Nelze však vyloučit, že antibiotika postihla i zárodky permanentního chrupu. Je tedy vhodné zjistit, jaké antibiotika a v jakém stáří dítěte byla užívána, neboť samotné zárodky permanentního chrupu se zakládají již od 17 týdne intrauterinního vývoje (tedy ještě před porodem). Vašeho syna v příštích dvou letech čeká prořezávání permanentního chrupu, kterému bych doporučoval věnovat velkou pozornost z hlediska intenzity zubní hygieny, aby se předešlo vziku kazů dříve, než bude možné naplánovat případné protetické ošetření, pokud by se vada vývinu projevila i na tomto druhu dentice.Zvýšená kazivost zubů, kterou popisujete, je způsobena právě absencí sklovinné vrstvy a postup kazu je v dentinové vrstvě mnohonásobně rychlejší. Na otázku zda je lepší takto napadený chrup odstranit, je složitá odpověď. Při extrakci těchto zubů totiž může dojít k poškození právě se vyvíjejících permanentních zubů a do okamžiku než se tento chrup začne prořezávat, je nutné aby dítě užívalo dětskou protézku nahrazující extrahované zuby. Pokud tedy mléčné zuby nejsou zcela devitalizované (mrtvé) a kazy příliš hluboké, je vhodné je v ústech ponechat do jejich samovolného uvolnění. Po tuto dobu je třeba intenzivně bojovat se zubním kazem, aby nedocházelo k jeho dalšímu šíření, ačkoliv je toto ve Vašem případě problematické. Bílé fotokompozitní výplně, o kterých se zmiňujete bohužel se špatnou zkušeností, jsou pro tento druh ošetření běžné, pokud to tedy druh ošetřní zubu vyžaduje. Uvolnění výplně pak mohlo způsobit mnoho faktorů a v tomto směru je nutné být trpělivý. Pokud se Vám toto stane máte právo na reklamaci ošetření.Problémy Vašeho syna je složité posuzovat pouze z tohoto popisu a pokud jste již tak neučinila, bylo by vhodné se podadit s odborníky některé z klinik. Doporučení k nim Vám může poskytnout například dětský lékař či Váš stomatolog. V každém případě ústní voda nedokáže zastavit vzniklý zubní kaz a jeho průběh pouze zpomaluje. Pokud průběh kazu bude natolik mírný, aby nedošlo k devitalizaci zubů do doby jejich přirozeného uvolnění, lze tento postup pokládat za dostačující. Opět bych se ovšem přikláněl k vyjádření odborníků, vycházející z důkladné prohlídky Vašeho syna. V závěru bych Vám chtěl popřát šťastné vyřešení synových obtíží a doufám, že vám tato odpověď alespoň částečně pomohla. U mladšího syna by se tyto obtíže neměly objevit pokud nebude podstupovat léčbu antibiotiky, jejichž vedlejší účinky způsobují právě tyto poškození chrupu.
-----------------------------
všestranný vývoj portálu IDENT.CZ grafik, redaktor, student oboru diplomovaný zubní technik.

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Pá 10. květen 2013, 09:30:27 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

What to Look for in a Hard Drive That You Are Purchasing?
When you are going to buy laptop hard drive, it is extremely important to look for one that is going to be fast and large enough to accommodate all of your files and data needs. It

Yeah, it's just what I need, I'm about to have a new one

I always use Dell Hard Disk Drives, what about you, guys?

Gateway!!!lol
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Ne 12. květen 2013, 06:57:27 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Things to consider when shopping for the best hard disk drives
If you are shopping for the best laptop hard drive, you're going to have your work cut out for you, especially buy laptop hard drive online. Finding a reliable hard drive to purchase is not going to be as easy as 123. You may have to spend some time looking around on the Internet and doing some comparison shopping so that you can find a hard disk for sale that will satisfy your expectations and meet your needs as well, before you make a determine you can just know about the laptop hard drive cost in the field. Using a laptop means that you're going to need enough space to store your files, install your software and do everything that you want to do on the computer. There a lot of things to consider when you purchase a new hard drive for your laptop. Below, you will find with some of these things are and why it's important to shop around for hard disk drives for sale so that you can find the precise laptop hard drive that you want to buy.

1,Look for a hard disk drive that has enough space to meet your needs
Knowing how much space you need on your hard drive can be a difficult thing. Often times, people don't think they need much space but then they come to realize that they needed more than they originally thought. For instance, some people think that they just need to purchase a hard drive that is going to cover their files. For instance, if they have about 10 gigabytes of files, they may purchase just a 20 to 40 gigabyte hard drive. The problem with this is that you are not accounting for the operating system. If you plan to run an operating system like Linux or Windows on the computer, then you need to purchase a hard drive that has enough space to properly run the operating system and store your files. There are other things to keep in mind as well, for instance, what software are you going to be putting on the computer? Software can take up a lot of space on a computer, especially games and software that is very complex. These types of software titles can get up into several gigabytes of space, so you need to have a big enough hard drive to accommodate for these applications.

2,Remember that it's okay to go over what you need but it's not okay to go under
Of course, you can easily see there are so many laptop hard drive for sale online, when purchasing a hard drive, it's okay to purchase more gigabytes than you actually need, just like me, I love installing lots of games, so I bought a big sony laptop hard drive in advance. However, if you were to purchase less gigabytes than you actually need, this is not going to be okay because you won't be able to do the things that you want to do on your computer. Be sure to shoot for more disk space. Keep in mind that installing a hard drive on a laptop can be more complicated than installing a hard drive on a desktop computer. You also need to accommodate for the installation costs when you're going to have a company install this for you. Look online and do some comparison shopping so that you can find the best laptop hard drive for a price that makes sense for your budget.

Need more info about laptop hard drives or purchasing, please go harddrivestore.org

Thank you, useful.
Thank you, useful
But to be frank, it doesn't tell in detail what should we do to choose a best one, agree?
I don't think it's good to buy a new hard dirve, why not change the laptop? Lol.
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Út 28. květen 2013, 13:57:25 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Bridesmaid Dresses: Spring/Summer 2014 Styles From Top Designers (PHOTOS)
Who says bridesmaid dresses have to be ugly and unflattering?
Designers brought their A-game to the Spring/Summer 2014 runways in New York recently, showing bridesmaid gowns that attendants will definitely want to wear again.
Click through the below photos to see 8 gorgeous new styles, then tell us in the comments: would you choose one of these looks for your 'maids'?
[url=http://www.dudool.cn/ruched-and-pleated-sweetheart-neckline-evening-bridesmaid-dress-p-47714.html][/url]


[url=http://www.dudool.cn/a-line-green-ruffles-mini-sexy-flower-cocktail-dress-homecoming-dress-p-48559.html][/url]


[url=http://www.dudool.cn/white-princess-gorgeous-flower-bra-waist-pleated-tulle-pretty-tea-length-cocktail-prom-dress-p-48764.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/lovely-new-style-flower-nifty-strapless-design-blue-keen-length-cocktail-prom-dress-hot-sale-p-48676.html][/url]


[url=http://www.dudool.cn/white-chiffon-waist-strape-sweetheart-short-cocktail-dressoct32-p-48762.html][/url]
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Čt 30. květen 2013, 23:07:33 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Bridesmaid Dresses: Spring/Summer 2014 Styles From Top Designers (PHOTOS)
Who says bridesmaid dresses have to be ugly and unflattering?

Designers brought their A-game to the Spring/Summer 2014 runways in New York recently, showing bridesmaid gowns that attendants will definitely want to wear again.

Click through the below photos to see 8 gorgeous new styles, then tell us in the comments: would you choose one of these looks for your 'maids'?
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo So 1. červen 2013, 21:38:46 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Bridesmaid Dresses: Spring/Summer 2014 Styles From Top Designers (PHOTOS)
Who says bridesmaid dresses have to be ugly and unflattering?

Designers brought their A-game to the Spring/Summer 2014 runways in New York recently, showing bridesmaid gowns that attendants will definitely want to wear again.

Click through the below photos to see 8 gorgeous new styles, then tell us in the comments: would you choose one of these looks for your 'maids'?
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Po 3. červen 2013, 09:25:45 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Bridesmaid Dresses: Spring/Summer 2014 Styles From Top Designers (PHOTOS)
Who says bridesmaid dresses have to be ugly and unflattering?

Designers brought their A-game to the Spring/Summer 2014 runways in New York recently, showing bridesmaid gowns that attendants will definitely want to wear again.

Click through the below photos to see 8 gorgeous new styles, then tell us in the comments: would you choose one of these looks for your 'maids'?
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Po 10. červen 2013, 16:43:52 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

Bridal Wedding Dresses: Weddings Picks
We love couture gowns and high-end designers as much as the next girl, but we know that many brides don't have ,000 to spend on a wedding dress.
In fact, in 2013, brides spent an average of about ,211 on their wedding dresses -- with many of those women turning to high-end gown retailer. According to the company's chief marketing officer, one in three brides walks down the top Bridal store.
However, dudool can offer the same quality wedding gowns at the lowest price (within 0) we decided we'd pull together a list of our favorite gowns from the company's current offerings. Click through the pictures below to see our picks.
[url=http://www.dudool.cn/fresh-white-satin-with-flower-cheap-customermade-strapless-wedding-dress-spwd323-p-46623.html][/url]


[url=http://www.dudool.cn/spring-strapless-tiered-satin-aline-bridal-gownwdawd064-p-46874.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/satin-sweetheart-neckline-embroidery-aline-bridal-gownwdawd115-p-46863.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/corset-white-strapless-with-flower-lace-wedding-dress-lwd059-p-46937.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/aline-vneck-sapghetti-straps-floor-length-lace-wedding-dress-lwd061-p-46934.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/new-simple-style-pleated-sash-with-flower-chiffon-beach-wedding-dress-bwd092-p-47071.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/satin-aline-embroidery-classic-style-bridal-gownwdawd052-p-46855.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/satin-simple-embroidery-pleated-aline-bridal-gownwdawd069-p-46859.html][/url]
[url=http://www.dudool.cn/sweetheart-neckline-embroidery-long-train-with-jacket-bridal-gownwdmwd064-p-47152.html][/url]
-----------------------------

iwc watches
iwc watches for sale
iwc watches price


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

bardenalvarez

Hodnocení:
Skupina: members
Příspěvků: 49
IP přihlášeno
Vloženo Po 11. srpen 2014, 10:51:08 CEST   [ změnit ]  [ citovat ]

beats by dre color
beats by dre mixr
beats dre headphones
| cheap beats dre
| beats by dre

Beats By Dre Studio White Diamond With Orange Headphones - 8.00 : beats by dr.dre outlet, elroybeats.com
language:

Deutsch
  

Français
  

italiano
  

EspaĂąol
  

PortuguĂŞs
  

日本語
  

russian
  

arabic
  

norwegian
  

swedish
  

danish
  

Nederlands
  

finland
  

ireland
  

English
  


Payment | 
Shipping & Returns  | 
Wholesale | 
Contact Us

Welcome!
Sign In
or RegisterYour cart is empty


Powered by Zen Cart :: The Art of E-Commerce
 • New Products

 • Cheap Beats By Dre MLB

 • Cheap Beats By Dre Mixr Diamond

 • Contact Us

 • Shipping
 • Currencies

  US Dollar
  CNY
  Euro
  GB Pound
  Canadian Dollar
  Australian Dollar
  Jappen Yen
  Norske Krone
  Swedish Krone
  Danish Krone

  Categories

  Cheap Beats By Dre Color
  Cheap Beats By Dre Color Diamond
  Cheap Beats By Dre Diddy
  Cheap Beats By Dre Diesel Vektr
  Cheap Beats By Dre iBeats
  Cheap Beats By Dre Mixr
  Cheap Beats By Dre Mixr Diamond
  Cheap Beats By Dre MLB
  Cheap Beats By Dre NBA
  Cheap Beats By Dre NFL
  Cheap Beats By Dre Powerbeats
  Cheap Beats By Dre Pro
  Cheap Beats By Dre Solo HD
  Cheap Beats By Dre Solo HD Diamond
  Cheap Beats By Dre Studio
  Cheap Beats By Dre Studio Diamond
  Cheap Beats By Dre Studio Mini
  Cheap Beats By Dre Tour
  Cheap Beats By Dre Wireless
  Cheap Heartbeats By Dre Lady Gaga
  Featured -   [more]
  Beats By Dre Solo HD With ControlTalk Deep Purple HeadphonesBeats By Dre Solo HD With ControlTalk Deep Purple Headphones9.00Beats By Dre Tour Black Hard case High Resolution In-Ear HeadphonesBeats By Dre Tour Black Hard case High Resolution In-Ear Headphones.00Beats By Dre Studio MLB Philadelphia Phillies HeadphonesBeats By Dre Studio MLB Philadelphia Phillies Headphones2.00Beats By Dre Pro Red High Performance Professional HeadphonesBeats By Dre Pro Red High Performance Professional Headphones2.00  -----------------------------

  iwc watches
  iwc watches for sale
  iwc watches price


  ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

  Stránka: 1

  | Reklamy | Kontakt | Odkazy | Pensions, Hotels | Vyhledávání |
   
  Copyright © 2012 www.ident.cz. All rights reserved.
  Webdesign by WEBSITES.CZ | Zajímavé weby | Používáme DIRECTIS - Systém pro rízení firmy