ident.cz
Aktuality Videa Zuby Diskuze Studium Zubní ordinace Zubní laboratoř Dentální estetika Finance
Aktuální informace z dentálního světa

<< Nejnovější články Odborné diskuzní fórum >>
2007-10-25

Kartáček se satelitní navigací: Vánoční hit

Společnost Oral B, jeden z předních světových výrobců pomůcek pro péči o chrup, vytvořila elektrický kartáček s vestavěnou satelitní navigací, jenž dokáže za pomoci radiového signálu a miniaturního displeje podat uživateli informaci o tom, kdy má začít s čištěním chrupu, jak dlouho má procedura trvat a zda není na zuby vyvíjen příliš velký/příliš malý tlak.

 

Výrobci tohoto modelu s příznačným názvem „Triumph with SmartGuide“ doufají, že se jejich nový vynález stane jedním z hitů letošních Vánoc v oblasti výbavy koupelen.


Unikátní přístroj je vybaven bezdrátovým LCD displejem, který lze volně uchytit na zrcadlo, zatímco kartáček pracuje samostatně mimo něj. K dosažení tohoto efektu je využito úzkých mikročipů a senzorů zasílajících informace zpět do vestavěného centra, jež následně vyhodnotí, zda je na chrup vyvíjen adekvátní tlak, či nikoliv.


Na speciálním LCD displeji je vyobrazen kruh rozdělený na čtyři odlišné části, z nichž každá představuje jeden „sektor“ ústní dutiny. V průběhu čištění jednotlivých sektorů poté displej podává informace o tom, jak správně postupovat, na jakém místě čistit a po jak dlouhou dobu.


Tento displej, jenž mimo dobu své aktivity působí jako obyčejné hodiny, kontroluje naplnění celkové doby dvou minut na jedno čištění – 30 sekund za každý kvadrant. Jeho úkolem je též upozornit uživatele na opotřebování stávajícího kartáčku.


Dle odborníků z Oral B existuje čtyřikrát větší pravděpodobnost, že uživatelé této novinky naplní požadovanou dobu dvou minut, než je tomu u lidí užívajících běžný zubní kartáček.


„ Účelem našeho snažení je, abychom pomáhali lidem zdokonalovat způsob péče o zuby a dásně a tím přispívali k následnému odstraňování jejich nevhodných návyků “, říká Dr. Surin Hundle, jeden ze skupiny odborníků z Oral B.


A přesně k tomu je „Triumph with SmartGuide“ určen – dokáže pomoci svému uživateli s osvojováním si správných technik čištění chrupu“, dodává Hundle.

 

Tato novinka by se měla na britských trzích objevit již příští měsíc a její pořizovací cena je neuvěřitelných 140 liber za kus.


Na podporu prodeje tohoto nového produktu bude brzy zahájena velká reklamní kampaň, jež si klade za cíl zejména propagaci nového modelu jakožto vhodného vánočního dárku.


Komentáře k článku
Jméno:

Komentář:

Antispamová kontrola:
Opiště prosím znaky, které vidíte:
 
| Reklamy | Kontakt | Odkazy | Pensions, Hotels | Vyhledávání |
 
Copyright © 2012 www.ident.cz. All rights reserved.
Webdesign by WEBSITES.CZ | Zajímavé weby | Používáme DIRECTIS - Systém pro rízení firmy